Яскравий захід у Рівненській обласній бібліотеці з нагоди Всесвітнього дня Білої Тростини

Чтв, 11/16/2017 - 11:17

Неординарний співак та спортмен Михайло БЕРЕЖНИЙ:

"Я стараюся бути оптимістом!"

Олесь ПОЛІЩУК, для сайту "Голосно"

 

13 листопада Всесвітньою організацією охорони здоров'я святкується День Незрячих. Саме у цієї дати 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї - відомий педагог, котрий заснував декілька шкіл та підприємств для незрячих - і в Парижі, і навіть у Петербурзі. А напередодні 15 жовтня світ відзначав так званий "Всесвітній дня Білої Тростини" - дата нагадує суспільству про існування людей із порушеннями зору. Цей символ з'явився завдяки англійському професійному фотографу Джеймсу Бітту, котрий втратив зір і, розпочавши нове життя - вчився самостійно ходити по рідному місту Брістоль (Великобританія). Однак на чорну тростину, з якою він ходив, розпочавши нове життя - не звертали уваги водії та перехожі. Тому він пофарбував тростину у білий колір!
Провідний бібліотекар-методист Рівненської обласної бібліотеки Зоя Романуха проводить цикл зустрічей для людей із особливими потребам, котрі попри захворювання різної нозологї досягнули успіхів у житті, у спорті та у творчості.

- Я проводжу "Невипадкові зустрічі" уже протягом 3 років, і нескромно скажу: з кожним роком усе краще та краще, - посміхається Зоя РОМАНУХА. - У цьому для мене дуже цінною є підтримка мої колеги Світлани Яcковець, громадського діяча Петра Поліщука та інших представників організацій людей з інвалідністю.
Участь у заході взяли журналісти, громадські діячі, читачі бібліотеки й просто друзі Михайла.
Цього разу учасником "Невипадкових зустрічей" став вихованець Клеванської школи-інтернату для дітей з порушеннями зору. Михайло БЕРЕЖНИЙ, який реалізовує себе і у спорті, і у грі в шахи та шашки, і у спів.
Михайло показав майстер-клас, як обігрувати супротивника в шахи за 5 хвилин, відповів на запритання присутніх та журналістів. Автору найбільше сподобалися виступи Михайла з прекрасними дівчатами, що були у якості підтанцьовки.
- Мені імпонує, як Михайло реалізовує себе! - поділилася інша вихованка Клеванської школи-інтернату для дітей з порушеннями зору, попросивши не називати її ім'я та прізвище.
- Я просто пишаюся своїм вихованцем, - каже вчитель музики Світлана ГЕЛЕШКО.
- Мишко є сильним та вольовим, справді оптимістом, - говорить ще один викладач  Клеванської школи-інтернату для дітей з порушеннями зору Олег ДЗЮБА.

У відповідь на запитання про своє життєве кредо, та чи є він насправді оптиміcтом, Михайло відповів:
- Аби жити й виживати, слід неодмінно бути оптимістом. У мене є друзі, котрі самотні й іноді "депресують" - усе ж я стараюся бачити у житті насамперед хороше, добре та позитивне! І допомагаю друзям у цьому.

Олесь ПОЛІЩУК.

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.