НЛО, ЧИ ЛІТАЮЧИЙ НАМЕТ?

Нед, 09/03/2017 - 16:55

Мальовнича й екзотична мандрівка річкою Горинь під час сплаву для людей із особливими потребами

Олесь Поліщук, для сайту "Голосно"

 

Цей активний відпочинок для людей з обмеженими можливостями традиційно організовує отець Віталій Поровчук з парафії Йова Почаївського та організація Рівненського православного Свято-Софіївського братства за підтримки управління сім'ї, молоді та спорту Рівненського міськвиконкому..

Днями відбувся уже традиційний сплав річкою Горинь на катамаранах - виїздили з села Воскодави Гощанського району, через велику історичну пам'ятку Дорогобуж до Горинь-граду Рівненського району.
На трьох катамаранах у сплаві взяли участь дітки з особливими потребами з організації "Передзвін", учасники групи психологічної взаємодопомоги "Фенікс", юнаки-сироти та люди з обмеженими можливостями. 
- Мені справді сподобалося, - відгукується учасник сплаву, який попросив не називати його ім'я та прізвище. - Під час цих екзотичних подорожей забуваєш про погане, і навіть палити зовсім не хочеться...

Сплав - реально екзотичний, бо було чимало цікавих деталей. Вітром понесло сучасного намета, якого, на щастя, вдалося cпіймати, та на фотографіях це справді виглядає як мініатюрне НЛО. У Горинь-граді усіх зацікавила назва "озера папи Римського" - та з'ясувалося, що жодних попередніх очільників Ватикану там не було. Просто поблизу жив чоловік, котрий любив вудити рибу, - на нього й казали "Папа Римський".
Вперше й ми молилися прямо біля дерева, де о. Віталій з помічниками повісив іконочки на дереві. Досить незвично!
Так само у перший раз ми побачили декількох плавців із ластами, життєрадісних і допитливих. У цей оксамитовий, прохолодний сезон ми й вперше побачили маленьких жаб-головастиків, яких на попередних сплавах не було. Трохи смішно, що учасниця сплаву Олена ГОНЧАРУК знайшла у воді аж три кепки, не всі з яких були нашими. Зате двома загубленими шльопанцями ніхто не переймався! Зрещтою, ми легко зловили і їх. 

Вода була теплою, як парне молоко - і водночас подорож була з елементами легкого ектріму. Отака собі комфортна мандрівка з гострими відчуттями - задоволення, за яке пересічні люди платять серйозні гроші. Лише вночі в наметах було трохи холодно, та цю проблеми легко вирішило розведене багаття!

Автор теж узяв участь у сплаві - і вважаю, що він був чи не найкращим серед усіх організованих раніше. "Оксамитовий сезон", приємна прохолода, мальовничі пейзажі - усе це тішило око та допомагало відчувати гармонію з природою. До того ж, це надзвичайно корисно - вирватися із своєї "зони комфорту" та змінити обстановку. 

- Думаю, ще однозначно подіяла загальнозміцнююча й тонізуюча властивість купання, - вважає лікар-невролог Ірина ПРИХОДЬКО, котра також взяла участь у сплаві як медик.

Олесь ПОЛІЩУК.

Фотографії зі сплаву на сторінці священника Віталія Поровчука у соцмережі Фейсбук - https://www.facebook.com/profile.php?id=100008287421900

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.