"ПРОЦЕС" на підтримку Олега Сенцова

Птн, 07/14/2017 - 12:22

Звернення Ади Роговцевої, інших українських та російських культурних і громадських діячів випустити на свободу Олега Сенцова досі не почуті Путіним!

Днями у Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбувся показ фільму Аскольда Курова "Процес. Російська держава проти Олега Сенцова". Фільм також презентовано на 67 Берлінському кінофестивалі.
Олег Сенцов - це не просто пересічний кінорежисер, незаконно ув'язнений Російською федерацією. Це також сценарист та письменник, громадський активіст, генеральний директор кінокомпанії «Край Кінема», лауреат Шевченківської премії. У 2008 році знімає навчальний короткометражний фільм «Добре ловиться рибка-бананка», в 2009 — «Рік Бика». У 2012 дебютував з своїм першим повнометражним фільмом «Гамер» на міжнародному фестивалі в Ротердамі. «Гамер» — це фільм про хлопців-геймерів. Головний герой цього фільму більшість свого часу проводить за компютерною грою Quake, що дуже шкодить його навчанню в технікумі. Його мати вважає його ні на що не здатним і не кращим за батька. Бюджет фільму склав 20 000 доларів (!!!). В 2013 році на кінофестивалі в Одесі Олег Сенцов презентував свій новий проект — «Носоріг». Цей проект виграв премію в 25 тисяч гривень.

11 травня 2014 року співробітники російських окупаційних силових структур затримали Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олексія Чірнія та Олександра Кольченка в Сімферополі. Їм було пред'явлено звинувачення у підготовці терористичного акту. За інформацією спецслужби, затримані готувалися «у складі терористичної організації до здійснення вибухів у ніч на 9 травня 2014 року саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу „Вічного вогню“ і пам'ятника Леніну в Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації „Русская община Крыма“ та представництва партії „Единая Россия“ в Сімферополі 14 і 18 квітня 2014 році.

Згодом Сенцова було етаповано до Лєфортово.

Багато відомих українських, російських та іноземних діячів кіно та театру виступають за звільнення Олега Сенцова і вважають його затримання незаконним. Ада Роговцева у своєму відеозверненні закликає усіх допомогти звільненню невинної людини - усі звернення досі не почуті Путіним та його тоталітарною державою!
Символічно, що фільм було показано у День народження свободолюбивого кінорежисера, котрий не захотів жити згідно тоталітарної букви несправедливого закону Російської федерації. Після вироку суду Олег Сенцов у своїй промові сказав, що в романі Михайла Булгакова Понтій Пілат визнав однозначними гріхами нице боягузство та підле боягузство, і він не збирається повторювати таких гріхів.
 

- Я гадаю, що є підстави для оптимізму щодо Олега Сенцова, - зазначає Володимир, один з присутніх на заході  у Рівненській обласній бібліотеці для молоді. - Головне, щоб він не зламався, не опустив рук і не припинив своєї боротьби.  
Захід у бібліотеці відвідали журналісти, громадські діячі, читачі та читачки  Рівненської обласній бібліотеці для молоді, усі зацікавлені.
- Це глибоко символічно, що такий захід проводиться у День народження Олега Сенцова, - ділиться Людмила, ще одна гостя заходу. - Думаю, якби Олег Сенцов знав, у скількох містах України показали цей фільм, - він почувався би значно оптимістичніше, і вірив би в перемогу!
І дійсно: у фільмі "Протест" показано лише поодинокі епізоди судилища над Олегом Сенцовим та проти військової агресії РФ щодо України. Коли б ці записи - і реально відбувалися у масштабних розмірах, і були масштабно висвітлені українськими масс-медіа, як це було у випадку з Надією Савченко - це значно піднесло б дух нескореного воїна, волелюбного кінорежисера Олега Сенцова.
Задля справедливості слід зазначити, що цей фільм показували і в інших містах України - зокрема, у Києві.

Олесь ПОЛІЩУК. 
Фото із заходу тут - https://www.facebook.com/yunilibr/

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.