Замість пошуків убивці Лори Палмер - пошук... свого коріння

Птн, 06/30/2017 - 16:08

П'ять тез про відроджений телесеріал Девіда Лінча та Марка Фроста "Твін Пікс - 2017"

Олесь Поліщук, спеціально для порталу "Голосно"

Поділюся своїм враженням про перший сезон "ТВІН ПІКСУ - 2017". Думки друзів різні, - але для мене особисто це більш розчарування!
1. Якщо перша частина серіалу була справді про пошуки гармонії та "золотої середини" - то теперешній "Твін Пікс"... У серіалі дійсно перемогли зло і божевілля!
2. Актори дійсно стали просто маріонетками у руках Девіда Лінча та Марка Фроста. Вони навіть не вказані у початкових титрах серіалу, просто йде "кастинг/добір акторів" здійснені тими то...
3. Серіал не зовсім відповідає анонсам, котрі були в Ютубі тощо. Наскільки постаріла найбільший секс-символ серіалу - ЛОРА ПАЛМЕР (Шеріл Лі). Ну не може старіти убита молода красуня - як колись Мерилін Монро! Вони ще й штучно зістарили її гримом, чи що? Таку красуню. Принаймні, виникає таке стійке враження. Ще й озвучили її так невдало, де солодкий голос колись чарівної загадкової Лори? Чи "натхненникам" Девіда Лінча й Марка Фроста так і потрібно?

Красивими лишилися сексуальна офіціантка Шеллі (грає Медхен Емік), Джеймс (не пам'ятаю актора), Боббі Брігс (Дайяна/Дейн Ешбрук). Девід Лінч далі грає одного з шефів ФБР.

Обіцяних у відеоанонсах Гаррі Трумена (є якийсь поліцейський Трумен, якого грає НЕ Майкл Онткін), Одрі Хорн, хитромудрої Кетрін Пеккард-Мартелля не побачив.
Ну, щодо Лари Флінн Бойл (Донни) - то зрозуміло, чому вона не повернулася - пластична операція дуже змінила зовнішність актриси.

Матір Лори Палмер (Сара Палмер у виконанні Грейс Забріскі) перетворили на якусь страшну відьму, яка курить і дивиться моторошні відеоролики у першій серії... швидше, у другій серії - лукавий гумор серіалу відчувається й там. Після жахітливих сцен йде неймовірна гарна музика - і відбувається зустріч Джеймса та Шеллі. Втім, таких ностальгійних моментів уже майже нема. Зворушує ридання Боббі Брігса, на якого нахлинули спогади про Лору Палмер на фоні класичної музики Анджело Бадаламенті. Батько Боббі, майор Брігс, який вступав в комунікацію з чужопланетянами, загинув при загадкових обставинах.   

З'являється і померлий Ліланд Палмер - в одному з видінь Купера. Актори, які грали роль злого духа Боба та демонізованого Уїндома Ерла - померли, то що, не можна було відтворити їх комп'ютерною графікою, як у анонсах? До речі, виконавці ролей відвертих лиходіїв часто передчасно помирають - як, приміром, загинув Кевін Сміт (виконавець ролі бога війни Ареса у серіалі "Ксена. Принцеса-воїн"). І водночас, таланту акторів Шеріл Лі (Лора Палмер) та Рея Уайза (Ліланд Палмер) слід віддати належне - вони зіграли швидше жертв, аніж агресорів. Варто додати, що Рей Уайз зараз узагалі часто знімається у містичних серіалах, хоч у мИлодрамі "Саванна" він зіграв "звичайного смертного", так би мовити.
Здається, окрім родини Палмерів, - Лінч і його "натхненники" люблять лише пришелепкувату парочку Енді та Люсі - їм подарували хеппі-енд у першій частині серіалу, і повернули у другу. Своїм недалеким гумором вони трохи розряджають обстановку неймовірного містичного жахіття "Твін Пікс-2017". Цікаво, що у Енді й Люсі навіть є вже відносно дорослий син у серіалі.

4. Динамічного багатогранного сюжету вже нема, а таке враження, - швидше просто шизофренічне роздвоєння героя Кайла МаКлохлена. Нової музики Анджело Бадаломенті теж практично нема, хоч він вказаний у титрах! А вгадайте, що показують у кінцевих титрах?
Моторошно-чарівні сцени вже не цікавлять, а лякають! Очевидно, до таких явищ слід підходити передусім критично й аналітично.

5. І усе ж дух "Твін Піксу" відчувається - приємно бачити Девіда Духовни знову в ролі трансвестита, Леді з поліном, божевільного психоаналітика Джейкобі та його однооку пацієнтку, дружину Еда, і ще декого... Моторошний ліс Твін Піксу усе ще є, але замість сов, чужопланетян та убивці Лори Палмер індієць-поліцейський та Купер шукають свої корені... І оця нова загадка - вбивчі, страхітливі, жахливі живі корені у його видіннях та у видіннях Купера - не рекомендую дивитися увечері, або вночі - бо відверто моторошно! Друге "я" Купера пролило вже стільки крові, що капець... Словом, дійшов до 8 серії російською мовою. Там і з'являється загадкова напарниця агента ФБР Дейла Купера ДАЙЯНА, яка зловживає алкоголем! 
Якщо зробити висновок - то серіал цікавий для перегляду і для аналізу (особливо для прихильників серіалу та творчості Девіда Лінча), і водночас - ностальгійного затишку старого "Твін Піксу" уже нема, як і підстав для оптимізму на хеппі-енд. Що зробиш, яким жорстоким і божевільним став світ - таким і є відроджений "Твін Пікс".
Олесь ПОЛІЩУК.

http://www.kinokiwi.com/movies/12064 - тут можна подивитися УСІ серії як старого, так і нового "Твін-Піксу". Не дивіться уночі!

 

 

Коментарі

На сайті, де я переглядаю Т-П, голос Лори Палмер дуже солодкий! Що може символізувати оцей ящик у Т-П???

Думаю, що цей ящик символізує вхід у Чорний Вігвам.
На якому ресурсі Ви дивитеся "Твін-Пікс"?

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.