ЛОРА ПАЛМЕР У 2017 РОЦІ: "Я померла, але я живу!"

Птн, 06/30/2017 - 16:08

Тези про відроджений телесеріал Девіда Лінча та Марка Фроста "Твін Пікс - 2017" (третій сезон)
Чи між героями Девіда Духовни й Кайла МаКлохлена буде роман?

Олесь Поліщук, спеціально для порталу "Голосно"

Поділюся своїм враженням про сучасний сезон "ТВІН ПІКСУ - 2017". Думки друзів різні, - але для мене особисто це було спершу більше розчаруванням, аніж задоволенням... Втім, зараз, коли осмислив враження, - є що та кого аналізувати!

Якщо класична частина серіалу вражала й привертала увагу прекрасною музикою, вродливими актрисами та акторами, непередбачуваними поворотами детективно-мелодраматичного сюжету з елементами містичного триллеру,  реально розповідала (чи натякала на розгадки таємниць) про пошуки гармонії та "золотої середини" між роздвоєною свідомістю- то теперешній "Твін Пікс"... У серіалі дійсно перемогли зло і божевілля?.. Втім, "геніальність та божевілля взаємопов'язані" (Чезаре Лоброзо). А в які символи Девід Лінч зашифрував свої нові відкриття та певні світоглядні парадигми?
Одні символи та міфологеми "Блакитної Рози", чи слова Леді з Поліном про корені - чого варті!

Невже актори стали просто маріонетками у руках Девіда Лінча та Марка Фроста? Вони не вказані у початкових титрах серіалу, а в кінцевих. На початку зазначено: "Кастинг - Джоанна Рей та Кріста Дюсар".

Водночас, Шеріл Лі (королева краси з роздвоєнням особистості - Лора Палмер) та Кайл МаКлохлен (агент Купер, у якого теж сталося розщеплення особистості) - виглядають цілком задоволеними! У Купера мінімум розтроєння особистості: сам Купер, лже-Купер (у якого вселився "Боб") та Даггі Джонс. Дозволю собі пожартувати: як би самі глядачі не "розстроїлися"! Кажучи психотерапевтичними термінами - не розфокусувалися, не розбалансувалися. "Твін Пікс" (Подвійні гори / піки) - це серіал про життя між двома світами, між різними реальностями - і це, природно, викликає певне розщеплення особистості, "когнітивний дисонанс", як зараз модно казати (або - внутрішній конфлікт). "Твін Пікс" - містично-фантастичний серіал, і разом з тим там потрібно думати, аналізувати, "вмикати мізки", так би мовити! Як сказав один фан культового серіалу, щоб зрозуміти "Твін Пікс", - потрібно бути або "крейзі", або самому опанованим паранормальними силами ("парапсихологом"), або ж просто генієм, не більше і не менше...

Хочете популярних та зрозумілих життєвих серіальних коллізій - дивіться "Зоряну браму", або "Зачарованих" ( "Усі жінки - відьми"). Аби зрозуміти, розгадати та усвідомити головні секрети серіалу - потрібно мати певний інтелектуальний багаж, неординарний досвід, певні знання та ерудицію! Не усі можуть розгадати навіть два класичні сезони "Твін Піксу" (хоча класичний ретро-серіал був популярний у 90-тих роках навіть у обивателів, і вважається одним із найбільш кращих, культових серіалів людства).
До речі, ще тоді Девід Лінч хотів "заплутати" серіал, перетворити його у "творчий хаос", не називаючи справжнього убивці Лори. Тоді після неймовірно 8 цікавої, заключної серії - першого сезону наступив другий, у якому містично-фантастичні тенденції значно збільшилися, і "Твін Пікс" перестав бути пародією на мильну оперу "Запрошення до кохання" та став унікальним серіалом/фільмом, що його досі наслідують!
(Тому третій сезон після таких шикарних і захопливих 30 серій - через 25 років, як і пророкувала Лора Палмер у видінні агента Дейла Купера - шокує та здається настільки непередбачуваним). Ніхто навіть приблизно такого не очікував!

Продюсери телеканалу вимагали назвати справнього убивцю Лори, і у глядачів останньої серії першого класичного сезону виникли закономірні питання: чому на перший погляд врівноважений юрист Ліланд Палмер посивів та почав вести себе, як опанований злом, коли задушив у лікарні Жака Рено? Чому Кетрін Пеккард-Мартелл заманили на лісопильню разом з Шеллі Джонсон, коли лісопильню підпалили за підступним планом братів Хорнів та Ліо? Чому хитромудра Кетрін врятувала Шеллі, і чи повернеться ця "підступна стервочка" у серіал? Хто, зрештою, стріляв у самого Дейла Купера (коли він надиктував на диктофон Дайяні, що знає справжнього убивцю Лори), і чи був агент ФБР у бронежилеті? (До речі, у Дейла стріляла жінка і я був шокований, коли дізнався, хто). Чому егоїстичний Хенк пристрелив Ліо Лжонсона, теж врятував Боббі Брігза, і не здав його ворогам? Ким був Велетень, котрий явився Куперу після спроби його убивства, і чому він був таким схожим на маразматичного високого офіціата, який приніс Дейлу каву з молоком? Подій у восьмій серії відбулося стільки, і вони шокували настільки, що здавалося - серіал закінчився на таких трагікомічних нотах, аж продюсери та сценаристи були змушені вкінці 8 серії 1 сезону "Твін Піксу" поставити нетрадиційний для цього серіалу надпис: "Далі буде".
 

Прикметно, що серіалом зацікавилася покійна Раїса Максимівна, дружина першого та останнього президента Радянського союзу... Горбачов за проханням дружини навіть дзвонив тодішньому президенту США ДЖОРДЖУ БУШУ, аби запитати, хто ж усе-таки виявиться убивцею Лори Палмер? Про це журналістам розповів сам... Аарон Спеллінг, покійний продюсер "культових мИлодрам", власник компанії "Спеллінг продакшн", до нього зверталися за аналогічним дзвінком Президента США.
Сам же Михайло Горбачов цю версію заперечує. Невже американські мИлодрами "допомогли" розвалити СССР, і спричинили у Горбачова шизофренічне розщеплення особистості?
(Подейкують, що в Михайла Горбачова - справді роздвоєння особистості... Про це навіть анекдот є, зв'язаний з містичними силами:
- Чому Горбачов не може померти?
- Чорти бояться, що він розвалить пекло!).

Та й сам виконавець ролі хитромудрого й прагматичного американського бізнесмена Джей-Ара Юїнга у драматичному серіалі "Даллас" - Ларрі Хагмен стверджував:
- Я більше аніж упевнений, що американські серіали допомогли розвалити Радянський Союз! Люди побачили розкішне життя американців, сексуальних та красивих актрис/акторів, "заборонене збочене кохання", дорогі будинки, басейни та автомобілі...
Щоправда, продюсером "Далласу" був не Аарон Спеллінг, а Леонард Кацман - цікаво, що обоє представники Благословенного народу... Та ми відхилилися від теми!

"Твін Пікс" як різножанровий містичний триллер показували пізно увечері, і його дивилися і домогосподарки, й професори, хоч перших більш приваблювали латиноамериканські мИлодрами та мегасерійна "Санта-Барбара". На фоні останньої "Твін Пікс" виглядає міні-серіалом, як і шедевр "Повернення до Едему".
Між іншим, за опитуваннями російськомовних телеглядачів (у різних країнах) найкращими "мильними ретро-операми" вважається два серіали: історія про загадкову королеву краси Лору Палмер та два сезони австралійського телесеріалу про реванш Стефані Харпер - "Повернення до Едему". Обидва серіали дубльовані українською (не озвучений поки що лише третій сучасний сезон "Твін Піксу") та мають свої книжкові аналоги.
У Мінську вийшов трьохтомник "Твін Пікс" - щоправда, він передавав сюжет не усього серіалу, а лише до моменту, коли знайшовся і загинув реальний убивця Лори, а епілог 3 тому книг містив епізоди з фільму "Вогонь, йди зі мною" (сучасна версія із новими сценами - "Крізь вогонь") про останні дні королеви краси Лори Палмер та її "близької подруги" Роннет Пуласкі, а також Терези Бенкс.

До речі, прототипом Лори була... Мерилін Монро, про яку Девід Лінч колись писав книжку, й деякі нюанси життя фатальної білявки-красуні, котра загинула за нез'ясованих, таємничих обставин, використані і у "Твін Піксі". 
У свій час вийшов і був популярним "Таємний щоденник Лори Палмер", написаний Дженніфер Лінч, донькою Девіда Лінча. Багато хто тоді читав і "Автобіографію спеціального агента ФБР Дейла Купера", написану Марком Фростом. У версії "Моє життя, мої касети" твір доступний у аудіоваріанті  англійською мовою, озвучений самим актором Кайлом МаКлохленом! У найкращих традиціях пошуку убивці та інших загадок королеви краси Лори Палмер зараз виходять роман "Твін Пікс. Вказівник доступу у місто" та "Секретна історія Твін Піксу" Марка Фроста.

Фактично головними героями сучасного серіалу 2017 року стали агент Дейл Купер та... убита Лора Палмер. На промоанонсах серіалу вказано їх обох на фоні ірраціонального фатального лісу "Твін Піксу". На російськомовному сайті серіалу зі знаменитим слоганом "Це відбувається знову" знову Лора та "Куп". Треба сказати, що в соцмережах з'явилося багато спільнот для фанів "Твін Піксу" - у Фейсбуці та у ВК. Ну, а в Твіттері їх просто безліч - і дехто у Твіттері вже навіть читає автора цього допису.

Лора Палмер повертається у другій серії культового серіалу - для мене це найцікавіша серія! Там же помираюча Маргарет Лантерман - Леді з поліном дзвонить поліцейському "Яструбу" та каже: "Зорі переміщаються, час настає". Друга серія озвучена та продубльована просто геніально! На жаль, виконавиця героїні Маргарет - Кетрін Колсон, померла під час зйомок серіалу, і помітно її пригнічений та хворобливий стан - під драматичну музику.

У другій серії також неймовірно красива та ніжна, зворушлива пісня  виконавців CHROMATICS "SHADOW". Розчулює, приносить задоволення ця пісня про гру тіней - у фіолетових барвах. Цікаво, що на Youtube був дуже цікавий відеокліп з фрагментами серіалу під звуки цієї пісні, та його поспішили прибрати - або за порушення авторських прав, або за те, що відеокліп натякав на забагато розгадок таємниць "Твін Піксу"... Чи через обидві причини?!

Про повернення Лори Палмер. Постарілий агент Дейл Купер зі значком агента ФБР сидить у Червоній кімнаті Чорного вігваму. Зрештою, фатальними й неповторними кроками туди заходить власною персоною, так би мовити, також постаріла Лора Палмер (актрису щедро "прикрасили" косметикою, зробивши її якомога старшою). Разом з тим, у останній серії героїня Шеріл Лі знову відносно молода й усе ж красива - втім, це інша історія! До речі, хто дивився відомий фільм "Ігри розуму" про вченого-шизофреніка, лауреата Нобелівської премії, має знати, що головний герой усвідомив, що його співрозмовники - галюцинації, бо вони не старіли. Риторичне запитання: чим викликані метаморфози віку Лори?).

- Здрастуй, агент Купер, - якимось дивним, чужопланетним голосом каже героїня Шеріл Лі з неординарною мімікою. - Ти впізнаєш мене?
- Ви - Лора Палмер? - питає Купер.
- У мене таке враження, що я знала її...
- Хто ви? - перепитує Дейл Купер.
- Мої руки іноді "заламуються" назад, - таємниче мовить Лора знамениту фразу із попередніх сезонів серіалу та зі снів Купера.
- Хто ж ви?
- Я - Лора Палмер, - задоволеним та якимось зловтішним голосом говорить героїня.
- Але ж Лора Палмер померла, - несміливо заперечує Купер.

- Я померла, але я живу, - інтригуючим тоном відповідає вона. Зрештою, Лора знімає маску - і якесь сяяння освітлює Червону кімнату. Перетворившись знову у Лору, загадкова жінка підходить до Купера та починає його цілувати, а потім щось шепоче йому на вухо... (Ось цей момент і стане заставкою останньої серії "Твін Піксу - 2017").
Далі - знаменитий "фірменний" крик Лори Палмер, спілкування Шеллі та Джеймса у кафе під музику 
CHROMATICS "SHADOW". Ну і розмова з поліцейським "Яструбом" помираючої героїні Кетрін Колсон... Подивіться самі, якщо вам цікаво!

Пішли з життя і виконавець ролі злого духа "Боба "(Френк Сілва) і виконавець персонажа агента Розенфельда (Мігель Феррер). У "Твін Піксі" він з'явився посмертно... Помер і актор, котрий грав доктора Хейварда, формального батька Донни Хейвард, котрий робив розтин Лори Палмер. На щастя, виконавець непередбачуваного лиходія "Твін Піксу" Уїндома Ерла - талановитий актор Кеннет Волш живий! У житті актор далеко не такий злий та опанований "бісами", - і має велику серіало- та фільмографію... Чому його не повернули у "перезавантажений" серіал? Виконавці ролі загадкового Карлика та харизматичного поліцейського департаменту Твін Пікс Гаррі Трумена - Майкл Онткін, - теж так і не повернулися у проект. Причини замовчуються, та скажу по "секрету усьому світу":  Майкла Онткіна чомусь замучили галюцинації, і він не захотів повертатися. А актор-карлик не зміг домовитися щодо гонорару з керівництвом "Showtime" - телекомпанією, котра презентувала відроджений "Твін Пікс".

Ну, щодо Лари Флінн Бойл (Донни) - то зрозуміло, чому вона не повернулася - серія пластичних операцій змінила зовнішність актриси до невпізнаваності...  Втім, через зайнятість Лари Флінн Бойл у іншому проекті у фільмі Девіда Лінча "Вогонь, йди зі мною" (сучасна назва "Крізь вогонь") роль Донни виконала Мойла Керрі. Чому її не повернули у проект?

"Твін Пікс - 2017" дійсно породжує дуже багато запитань і, природно, загадок...
Між іншим, дехто і досі думає, що поліцейських Гаррі Трумена з "Твін Піксу" та Круза Кастільо у трагікомічній "Санта-Барбарі" грав один і той же актор, настільки вони схожі! Розчаруємо прихильників красивої / консервативної пари Іден та Круза: Майкл Онткін та Ей Мартінес (латиноамериканець Круз) - це різні люди, котрі грають різних персонажів. А от Грейс Забріскі справді з'явилася і у мегадовжелезній "Санта-Барбарі", і у "Твін Піксі". У денному каліфорнійському "милі" вона грала матір Мері Дюваль, а у культовому містичному серіалі - матір Лори Палмер. Між іншим, у обох серіалах, і в кінофільмах вона виконує роль депресивної, неврівноваженої жінки! Героїня Грейс Забріскі майже ніколи не посміхається та безкінечно курить. У фан-товариствах "Твін Піксу" навіть висловили припущення, що актриса або душевнохвора, або опанована злом, бо її часто запрошують у містичні теле/кінопроекти в якості "сумного, печального персонажа", так би мовити.

Красивими й харизматичними лишилися сексуальна офіціантка Шеллі (грає Медхен Емік), Джеймс (Джеймс Маршалл), Боббі Брігс (Дайяна/Дейн Ешбрук). Девід Лінч далі грає одного з шефів ФБР. Обіцяних у відеоанонсах Гаррі Трумена (є якийсь поліцейський Трумен, якого грає не Майкл Онткін, родич Гаррі) та хитромудрої Кетрін Пеккард-Мартелля не побачив. Одрі Хорн чомусь довгий час у комі...

Ностальгійних моментів уже мало! Особливо зворушує ридання загалом мужнього Боббі Брігса, на якого нахлинули спогади про Лору Палмер на фоні класичної музики Анджело Бадаламенті. Боббі тепер грає поліцейського, який розслідує незаконний продаж наркотиків (яка іронія долі / іронія сюжету - у юності він сам був "наркобароном", і присадив на кокаїн Лору Палмер).  Батько Боббі, майор Брігс, який вступав в комунікацію з чужопланетянами, загинув при загадкових обставинах... Здається, окрім родини Палмерів, - Лінч та його "натхненники" люблять лише пришелепкувату парочку Енді та Люсі - їм подарували хеппі-енд у першій частині серіалу, і повернули у другу. Своїм недалеким гумором вони трохи розряджають обстановку неймовірного містичного жахіття "Твін Піксу - 2017". Цікаво, що у Енді й Люсі навіть є вже відносно дорослий син у продовженні серіалу.

Динамічного багатогранного сюжету, здається, ніби нема, а таке враження, - швидше "шизофренічне" розщеплення героя Кайла МаКлохлена. Нової музики Анджело Бадаломенті теж мало, хоч він вказаний у титрах! А вгадайте, що й кого показують у кінцевих титрах?

Дух "Твін Піксу" таки відчувається - приємно бачити Девіда Духовни знову в ролі трансвестита, як складеться його кар'єра та особисте життя? Подейкують, що Девід Духовни проговорився журналістам, що у 4 сезоні у "Деніз" буде роман із Дейлом Купером... (І продюсери ніби-то оштрафували його за це!). До речі, у кабінеті агента ФБР Фокса Малдера у "Секретних матеріалах" висів класичний плакат "Ласкаво просимо у Твін Пікс" - ви помітили це, фанати й фанатки цих культових фільмів та самого Девіда Духовни, який знявся у обох із них? Це прикметно й глибоко символічно, отож задумайтеся...

Моторошний та ірреальний ліс Твін Піксу (як на основній заставці відродженого серіалу) усе ще є та містить зловісні таємниці, однак замість сов, чужопланетян й убивці Лори Палмер індієць-поліцейський шукає свої корені. Друге "я" Купера пролило вже стільки крові, що нема слів... У 8 серії нарешті з'являється загадкова напарниця агента ФБР Дейла Купера Дайяна, яка зловживає алкоголем!  Моторошно-чарівні сцени вже не цікавлять, а лякають! Очевидно, до таких явищ слід підходити передусім критично й аналітично. А втім...

Що таке "ящик смерті"? Чому спрацювала сигналізація незрозумілої апаратури, коли лже-Купер комусь подзвонив? І кому він телефонував? Як далі розгорталися події після спілкування психоаналітика Лоуренса Джейкобі та одноокої пацієнтки Надін? Чи відпустить Надін свого Еда до його коханої Норми? Хто все-таки "Лора Палмер", і що відбудеться із нею та з агентом Купером наостанок у фінальній серії третього сезону?..

Якщо зробити висновок - то серіал справді цікавий для перегляду, і для аналізу (особливо для прихильників серіалу та творчості Девіда Лінча). Є такий афоризм: "Дегустатору не обов'язково випивати усю пляшку". Подивіться першу, другу та останню серію третього сезону - і складіть своє власне враження! Щодо перших двох сезонів - то вони, певне, захоплять усіх розумних любителів якісних багатосерійних фільмів. Лише не дивіться уночі...

Олесь ПОЛІЩУК.

http://twinpeakstv.ru - комфортний сайт для перегляду усіх 3 сезонів "Твін Піксу" у сучасному дубляжі +
фільм "Вогонь, йди зі мною" (сучасна назва "Крізь вогонь").

http://ru.twinpeaks.wikia.com/wiki/%D0%A2%D0%B2%D0%B8%D0%BD_%D0%9F%D0%B8... - своєрідна Вікіпедія культового серіалу Девіда Лінча, де ви можете знайти усе, що цікавить про "Твін Пікс".

https://daily.afisha.ru/archive/vozduh/cinema/vozvrashchenie-v-tvinpiks-... - мабуть, найцікавіший ресурс для фанів "Твін Піксу", котрий розповідає про усі можливі, і неможливі продовження класичного телесеріалу. Як же заінтригували всіх Марк Фрост та Девід Лінч, пробудили фантазію і уяву своїм проектом... Лора Палмер і досі "живіша усіх живих"!

https://tvkinoradio.ru/article/article12111-tvin-piks-slovar-simvolov?ut... -
словничок усіх символів, образів та міфологем відродженого серіалу.

http://www.kinokiwi.com/movies/12064 - тут можна подивитися УСІ серії як старого, так і нового "Твін-Піксу". Серії доступні й російською, і англійською мовою - навіть функція субтитрів є. Не дозволяйте дивитися дітям та особам зі слабкими нервами!

 

 

Коментарі

На сайті, де я переглядаю Т-П, голос Лори Палмер дуже солодкий! Що може символізувати оцей ящик у Т-П???

Думаю, що цей ящик символізує вхід у Чорний Вігвам.
На якому ресурсі Ви дивитеся "Твін-Пікс"?

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.