Про дитячий аутизм - у бібліотеці

Срд, 04/05/2017 - 22:58

 Перший ознайомчий семінар «Аутизм: ознаки, причини і шляхи вирішення» у РОУНБ

 

Напередодні Міжнародного дня поширення інформації про аутизм, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека (РОУНБ) спільно з громадською організацією «Центр розвитку особливих дітей «Пазли» започаткувала цикл семінарів присвячених розладам аутичного спектру.
Нещодавно в РОУНБ відбувся перший ознайомчий семінар «Аутизм: ознаки, причини і шляхи вирішення». З доповідями на семінарі виступили Василь Галябар – дитячий лікар-психіатр, Зоряна Вуїв – лікар-педіатр неонатолог, голова правління БО «Крила віри», Галина Кравчук – голова правління ГО «Центр розвитку особливих дітей «Пазли».

Під час семінару студенти ВНЗ м. Рівного, які навчаються на соціальних педагогів, психологів, реабілітологів, батьки, які виховують дітей з особливими потребами, соціально-психологічні служби ознайомилися: з медичними ознаками аутизму причинами і шляхами вирішення розладів аутичного спектру; сенсо-моторними порушеннями у дітей з аутизмом, налагодженням комунікації з дитиною з розладами аутичного спектру тощо.

В результаті семінару окреслені перспективи для реалізації циклу навчально-практичних семінарів: «Місце командної роботи в корекції аутичних проявів», «Налагодження комунікації з дитиною з розладами аутичного спектру», «Використання новітніх арт-терапевтичних методів роботи з особливими дітьми (казкотерапія, піскотерапія, лялькотерапія, ігротерапія, ізотерапія» та інші).
Аути́зм (грец. autos — «сам»; аутизм — «занурення в себе») — це розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної і невербальної комунікації, і повторюваною поведінкою, існують складнощі у взаємодії із зовнішнім світом , з цього приводу виникають порушення в соціалізації. Людина із аутизмом типово уникає спілкування: усяке порушення повсякденного розпорядку й стереотипів виявляється йому трагедією; проте інтелект аутиста понижений далеко не завжди, часто виявляються так звані «острівці знання» — області, в яких здібності хворого досягають нормального або навіть геніального рівня.

Зоя РОМАНУХА, провідний бібліотекар методичного відділу РОУНБ.
Записав Олесь ПОЛІЩУК.

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.