Днями у відділі мистецтва обласної бібліотеки відкрилася персональна виставка робіт з бісеру Тетяни Сидорук

Птн, 11/25/2016 - 09:46

"ГРА В БІСЕР"
дуже заспокоює та налаштовує на позитив

 

Днями у відділі мистецтва обласної бібліотеки відкрилася персональна виставка робіт з бісеру Тетяни Сидорук 

 

- Тетяна сирота й зростала в неблагополучній родині, - розповідає Зоя РОМАНУХА,  бібліотекар методичного відділу РОУНБ, котра допомагає реалізувати себе та свої таланти людям із обмеженими можливостями, самотнім та проблемним особистостям. - Дівчині бракувало сімейного тепла, материнської уваги й любові, сімейного затишку, адже в родині зловживали алкоголем. Таню виховувала старенька бабуся, котра й прищепила дівчині любов до бісероплетіння. Вироби з бісеру допомагають відволіктися від проблем, зосередитися на приємних думках, узагалі сприяють адаптації та становленню творчої особистості!

Цікаво, що бісер неодноразово згадується у світовій культурі та філософії. "Не мечите бисер перед свиньями", - написано ще в синодальному російському перекладі Біблії. (Тобто, не показуйте свої моральні цінності й святині перед тими, хто їх не оцінить). Так би мовити, цінуйте перли мудрості! Адже і сама назва "бісер" походить від арабських слів "бусра / бусер" - і означає "псевдо-перли". Вироби з бісеру поширюються на початку XVIII століття в Україні, у Ефіопії, в Болгарії, в Росії та в Білорусі, в Румунії та в Молдові, в інших країнах.

"Гра в бісер" - так називається і відомий роман германошвейцарського письменника Германа Гессе, за яку Гессе отримав Нобелівську премію в 1946 році.  Події, описані в романі відбуваються десь в далекому майбутньому, точна дата не зазначена, у вигаданій провінції Касталії в центрі Європи. Касталія - своєрідна область. Це резервація духовного життя, де економіка, виробництво і політика зведені до найнеобхіднішого мінімуму. Головну частину населення Касталії складає аскетичний орден інтелектуалів, які займаються освітою і вихованням молоді, а також грають у специфічну гру, названою грою в бісер. Детального опису гри в романі нема, відомо лише, що для її опанування потрібно мати ґрунтовні знання музики, математики й історії культури. Гра є синтезом мистецтв і наук, в якій людські цінності переплітаються в складні асоціативні візерунки.

 

- Дуже рада, що потрапила на майстер-клас до моєї однокурсниці Тані, - посміхаючись, розповідає студентка 4 курсу психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ) Надія РЕЧУН. - "Гра в бісер" - тобто, робота з бісероплетінням заспокоює, налаштовує на позитивний та оптимістичний настрій!

Сьогодні майстриня Тетяна Сидорук навчається у РДГУ, вона одружена та виховує маленьку доньку. Захід - відкриття персональної виставки робіт з бісеру - приурочений до Міжнародного дня толерантності.

- Ми стараємося допомагати усім соціально незахищеним студентам, - ділиться Вікторія РИБАК, керівник організації "Студентська соціальна служба", котра є співорганізатором заходу. - Ми надаємо безкоштовні психологічні та юридичні консультації, співпрацюємо з соціальними робітниками й із соціальними службами.
-  Бісер дарує можливість творити усім без винятку - незалежно від віку, професії та від національності, - наостанок розповідає Тетяна СИДОРУК. - А ще бісероплетіння допомагає реально отримувати задоволення і від творчості, і від життя узагалі!

 

Олесь ПОЛІЩУК.

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.