У Рівненській обласній бібліотеці читачів обслуговував та вислуховував Макс Кідрук

Чтв, 11/24/2016 - 16:42

Чому за кордоном книги Макса стоять на одних стелажах із творами Стівена Кінга?

 

Олесь Поліщук, для "Голосно"

Днями у відділі абонементу РОУНБ почесним бібліотекарем працював  Макс Кідрук, рівненський письменник всеукраїнського масштабу, лауреат премій "Коронація слова" й "Книга року", автор книг "Любов і піраньї", "Небратні. Енциклопедія протистояння", "Навіжені: в Перу", "На Зеландію",  "Зазирни у мої сни" (новий поетичний бестселлер Кідрука, в якому навіть опубліковано список музичних композицій, які варто прослухати), "Навіжені: в Перу" та багатьох інших книг.

- Макс Кідрук - уперше наш почесний бібліотекар, - розповідає завідувачка абонементу РОУНБ Наталія СЛИМАК. - До того у якості почесних бібліотекарів наших читачів обслуговували і письменниця Лідія Рибенко, і видавець Олег Зень, і журналіст Спиридон Кравчук, і кандидат історичних наук Володимир Борщевич й інші.
 

Автор цих рядків скористався унікальною можливістю, аби сам Макс Кідрук записав на мій формуляр актуальну та затребувану книгу "Небратні".
- Я не претендую на взірцеву об'єктивність та на встановлення істини в останній інстанції, - пояснює свою позицію щодо "Небратніх" Макс Кідрук. - Писав цю книгу на замовлення польського видавництва, і старався уникати шовінізму! Я просто виклав власний погляд на події.

На зустріч із письменником-почесним бібліотекарем прийшли журналісти, читачі різного віку, соціального й інтелектуального статусу, ще вчителі та школярі Рівненської української гімназії, а також бібліотекарі різноманітних відділів РОУНБ (Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки). Захід далеко не був показовим та формальним! Зворушує те, що на кінець зустрічі з Кідруком у відділ абонементу трохи сором'язливо й невпевнено зайшла читачка похилого віку. Старенька бабуся прийшла здати книги - і нічого не знала про захід! Цікаво, що старенька швидко зорієнтувалася у ситуації та із задоволенням взяла 2 нові книги Макса Кідрука.

Запитання читачів були найрізноманітнішими - і про підвищення самоефективності, й про вибір між електронними/паперовими книгами, і ким працює дружина письменника, і про подальші творчі плани, і чому за кордоном книги Макса стоять на одних стелажах із Стівеном Кінгом.

- Це тому, що у нас обох прізвища починаються на букву "К", - посміхнувшись, відповів письменник. - І водночас, мені також близька містична спрямованість письменника Діна Кунца!
Прикметно те, що М. Кідрук вів себе реально як досвідчений бібліотекар - одночасно і відповідав на запитання, і ставив автографи, і навіть встигав записувати книги на формулярах читачів бібліотеки.
- Я дуже задоволений зустріччю! - захоплено ділиться один з юних гостей заходу, який попросив не вказувати його ім'я та прізвище. - Здійснилася моя мрія поспілкуватися з Максом вживу.

 

Макс Кідрук (народився 1 квітня 1984 року) - український письменник, мандрівник, колумніст (тобто, автор власних колонок та письменницьких блогів про подорожування у газетах і журналах "Український тиждень", "Високий замок", "Мандри", у чоловічому журналі "ХХL" та в інших ЗМІ). Привертає увагу, що батьком Макса є український письменник-гуморист Іван Кідрук. Макс Кідрук - автор першого українського психотрилера "Бот" (психотрилер - це гостросюжетний роман, у якому поєднано сучасні технології, психологію та "екшн"). За освітою інженер-енергетик. Макс Кідрук побував більше ніж у 30 країнах світу - серед них Мексика, Еквадор, Перу, Китай, Чилі, Бразилія, Ангола, Намібія та інші. Одружений з Тетяною Кідрук (спеціалістка з лінгвістики), дітей поки що нема.

 

Олесь ПОЛІЩУК.

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.