"Принципи важливіші за особистостей"

Суб, 11/19/2016 - 15:16

"АНОНІМНІ НАРКОМАНИ" - ЧИ МОЖУТЬ ВОНИ БУТИ КОРИСНИМИ ДЛЯ ВАС?

 

   У нас у місті вже певний час діє спільнота "Анонімних  Наркоманів". Прийти туди на закриті зустрічі можуть ті люди, які є наркозалежними, або вважають себе такими.
   Зустрічі схожі на щирі розмови в колі друзів. Люди усвідомлюють, що у них є проблеми, але вони працюють над тим, щоб це все вирішити, підтримують один одного. Автор цих рядків почув багато сповідей та життєвих історій, які справді зворушують серце і "підкупляють відвертістю", але один із  учасників  попросив, щоб особисті історії  не друкували. Тут діє принцип анонімності та принцип, що "старожил групи" важливіший за новачка.
  - Ми утримуємо себе на наші добровільні внески, - розповідає учасник Юрій, відповідальний за зв'язки з громадськістю. - Ми не пов'язані з жодними сектами, політичним напрямом, організацією чи установою.  Ми нейтральні щодо інших інтересів, не вступаємо в жодну полеміку. До "Анонімних  Наркоманів" можна вступити, незважаючи на релігійні чи політичні погляди, або навіть сексуальну орієнтацію (?!). Ми також не займаємо жодної позиції в справах, які так чи інакше пов'язані з проблемою наркоманії - таких як кримінал, правопорядок, законодавство про наркоманію. Наша ціль - допомогти іншим наркозалежним вести здоровий спосіб життя. Якщо читачі бажають вперше прийти на зустрічі "Анонімних  Наркоманів" - дзвоніть (096) 0949844 - вас зустрінуть і проведуть на групу. (096) 0949844  - запитати Влада.
   Щодо релігійних питань, то от як сайт http://na-rovno.org/ пояснює цю проблематику:
«Анонімні Наркомани» - це духовна, але не релігійна програма. Право на Бога в своєму власному розумінні є загальним для всіх, в ньому не криється жодних хитрощів". Власне, сприйміть цю тезу критично й аналітично!

Знову ж таки, цитата з офіційного сайту рівненських "АН":

"Чи пов'язані АН з будь-якою релігійною організацією?
Ні. Програма АН заснована на духовних засадах, які не пов'язані ні з якою конкретною релігією. І хоча наші кроки закликають нас до того, щоб знайти і повірити в «силу, більш могутню, ніж ми самі», це особисте рішення кожного - вірити, чи ні. Кожен член АН знаходить свою «силу, більш могутню, ніж він сам». Наші члени мають найрізноманітніші вірування - від віри в природу до приналежності до будь-якої церкви, є і ті, хто не вірить в те, що будь-яка сила взагалі існує. Кожен може вільно вибрати, що особисто йому підходить, і в співтоваристві з цього приводу ніколи не буває розбіжностей. Ми усвідомлюємо, що саме в цьому і є сила нашої програми - безумовна свобода кожного члена вибирати свою віру, і на багатьох зборах люди діляться тим, що саме ця свобода і привернула їх в АН, і завдяки цій безпеки вони залишилися одужувати. Досвід наших членів показав, що духовні принципи працюють для всіх - від глибоко релігійної людини до атеїста і агностика". Ніколи не буває розбіжностей? І агностик, і глибоко релігійна віруюча людина - легко знаходять порозуміння? У це реально важко повірити!

 

Автору цих рядків потрапила до рук книга "Анонимные наркоманы. Narcotics Anonymous World Servises, Incorporated. Chatsworth, California, USA. Перевод сообщества - одобренная литература АН. Анонимные наркоманы и The NA Way являются зарегистрированными торговыми марками Narcotics Anonymous World Servises, Incorporated (як і офіційні значки АН). Printed and bound in China". Як бачимо, спільнота є дуже серйозною організацією, яка ретельно захищає своє авторське право і навіть схвалює, чи не схвалює переклад літератури. Отже, в організації АН можуть "крутитися" великі гроші? Застереження авторських прав та перекладів нагадує впливові й добре відомі усім організації - мормонів, і/чи WatchTower (Свідків Єгови), чи навіть Церкву Саєнтології.

Інші видання, які можна отримати з Офісу Світового Обслуговування АН (переклад з російської мови):
- АН Біла книга .
- Буклет для Групи.
- Другий погляд, Нова редакція.
- Тільки сьогодні.
- Спонсорство, Нова редакція.

- "Треугольник Самонаваждения" (кожна публікація має свій код, на зразок IP Nr. 12).

- Молодь і одужання.
- Досвід одного залежного: прийняття, віра й відданість.
- Новачку, Нова редакція.

- Для тих, хто знаходиться на лікуванні.
- Прийняття себе.

- Самітники - Для тих, хто залишається чистим наодинці.
- Ласкаво просимо у Спільноту Анонімних Наркоманів, Нова редакція.
- Залишатися чистим після лікування.
- "А Для Чого Ж Потрібна Шапка? (IP Nr. 24). Кінець цитати!

 

 На зустрічах в основному молоді хлопці та дівчата, хлопців більшість. Вони зачитують правила, мають певні свої  традиції, дотримуються певних формальностей. Здивувало те, що можна нецензурно лаятися, чи палити звичайні нікотинові цигарки після зібрань.  Вразила неординарна культура цієї організації та спілкування після неї. Після групи всі моляться, узявшись за руки в колі. Зустрічі, схоже, реально допомагають - автор зауважив, що більшість людей в товаристві одужують від цієї "невиліковної, хронічної, прогресуючої" хвороби, як офіційно вважається деякими наркологами. І водночас, - помилково було б вважати її групою взаємодопомоги, де вас у всьому підтримають і зрозуміють. Все-таки "АН" - це серйозна організація, своє коло спілкування для наркозалежних, у яких реально нелегке життя. Якщо ви, чи ваш рідний вживаєте "ширку", трамадол, чи інші серйозні наркотики - "АН" можуть допомогти, і швидше за все, допоможуть.  Втім, якщо ви шукаєте просто любові, прийняття, уваги - то візьміть до уваги принцип АН: "Принципи важливіші за особистостей". Майте це на увазі, якщо збираєтесь прийти!

Олесь ПОЛІЩУК.
Сайт рівненських "анонімних наркоманів" - http://na-rovno.org/
 

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.