Любіть себе та будьте щасливі!

Срд, 11/16/2016 - 00:19

Практичні рекомендації

Олесь Поліщук, для сайту "Голосно"

"Любов до себе - це роман, який триває усе життя". Оскар Уайльд

 

- Любов до себе не є чимось поганим, - пояснює психіатр-психотерапевт Данило ЛОСЬ. - Щоб нас полюбили, потрібно навчитися любити самих себе! Без здорового егоїзму, так би мовити, ми навіть не зможемо любити інших. Адже і в Біблії написано: "Полюби ближнього, як самого себе".
Отже, практичні рекомендації - як полюбити самих себе.

 

1. ХВАЛІТЬ СЕБЕ НАВІТЬ ЗА найменші ДОСЯГНЕННЯ. Як казав гуморист Михайло Жванецький: "Слід хвалити себе!  Джерело забудеться, а думка залишиться".  Хваліть себе за найменші досягнення - приміром, за те, що стали вдвічі менше палити, чи за те, що почали ходити у спорт-зал (почали займатися йогою / фітнесом). Як радять мудреці, - слона слід їсти потихеньку, шматок за шматочком.

 

2. ПРИПИНІТЬ ПОСТІЙНО СЕБЕ КРИТИКУВАТИ! Самокритика має бути в здорових межах та конструктивною. Ще Дейл Карнегі зазначав, що постійна критика нікого не міняє! Прийміть себе такими, як ви - прийміть і полюбіть себе. Коли ви критикуєте себе - ваші зміни негативні. Коли ви схвалюєте, заохочуєте, мотивуєте себе, - ви змінюєтеся позитивно. Отож мисліть позитивно й оптимістично!

3. ПЕРЕСТАНЬТЕ ТЕРОРИЗУВАТИ САМОГО СЕБЕ ВЛАСНИМИ Ж ДУМКАМИ. Залякувати себе - це жахливий спосіб життя! Знайдіть для себе приємний, позитивний, привабливий образ, і одразу ж перемикайтеся від загрозливих, негативних думок до оптимістичних.  Не бійтеся мріяти, візуалізувати себе позитивно. Більш думайте про хороше і про приємне!

 

4. ПОСТАРАЙТЕСЯ "ЗАПРОГРАМУВАТИ ВНУТРІШНЬОГО КРИТИКА" НА ПОЗИТИВНИЙ І ОПТИМІСТИЧНИЙ СПОСІБ МИСЛЕННЯ. У багатьох з нас є внутрішній голос, котрий критикує нас, називає невдахами тощо. Це як у анекдоті:
Йде чоловік, як раптом внутрішній голос каже йому:
- Копай!
Чоловік копає та знаходить мішок із золотом та з скарбами. Далі йде, над прірвою - море. Внутрішній голос наказує:
- Кинь мішок у море!
Мужик думає: "Мабуть, зараз три мішки із золотом випливуть!". Кидає мішок, а внутрішній голос єхидно питає:
- Бачив, як булькнуло?!

Це як ситуація, коли в нас в голові грає якась песимістична нав'язлива пісенька! Постараймося співати щось веселіше, так би мовити, "поставити оптимістичний аудіодиск" - і наші справи поліпшаться, ми опинимося на хвилі позитиву.

 

5. БУДЬТЕ ДОБРИМИ ДО СЕБЕ! Будьте терплячими, великодушними й добрими щодо себе. Адже ви засвоюєте нові моделі поведінки - а для їх формування, як і для формування будь-якої нової звички, за дослідженнями учених, потрібно 3 тижні (тобто, 21 день). 

 

6. ЛЮБИТИ СЕБЕ - ОЗНАЧАЄ ПОВАЖАТИ СЕБЕ, подобатися собі. Отож виглядайте гарно, давайте підстави і оточуючим, і собі поважати себе, подобатися собі.

7. БУДЬТЕ ДОБРИМИ ТА КОНСТРУКТИВНИМИ ДО СВОГО РОЗУМУ. Ненавидіти себе - означає ненавидіти свої думки! Не варто, краще змініть думки на добрі й позитивні.

 

8. ОТОЧІТЬ СЕБЕ ПРИЄМНИМИ, МУДРИМИ Й УСПІШНИМИ ЛЮДЬМИ. Ми великою мірою, чи практично завжди є продуктом свого суспільства та оточення. Тож оточіть себе людьми, з якими вам буде комфортно, які вам допомагатимуть, які вас будуть мотивувати, підтримувати й надихати!

 

9. БУДЬТЕ ДРУГОМ САМОМУ СОБІ - тобто, живіть у гармонії із собою. Для християн, чи взагалі для віруючих людей жити у злагоді з Божою волею - означає  жити у злагоді й із самим собою.

10. ДО СВОЇХ НЕДОЛІКІВ СТАВТЕСЯ З ЛЮБОВ'Ю! Прийняти себе - означає прийняти свої "слабкості" та недоліки. Усвідомте: можливо, ви створили їх собі, аби задовольнити якісь свої потреби? Отож ніжно й делікатно позбавляйтеся від старих стереотипів мислення та поведінки. Коли ви приймете свої "слабкості" - вони не будуть вас турбувати, і можуть зникнути самі собою!

11. ТУРБУЙТЕСЯ ПРО СВІЙ ОРГАНІЗМ. Грамотно й збалансовано харчуйтеся, ведіть здоровий спосіб життя. Дбайте про своє тіло - храм свого духа! Отримуйте задоволення від життя і від спорту зокрема, поєднуйте приємне із корисним.

 

12. ПРАКТИКУЙТЕ ЦІ ПРАВИЛА ЛЮБОВІ ДО СЕБЕ СЬОГОДНІ, ЖИВІТЬ "ТУТ І ЗАРАЗ"! Ще Ісус Христос говорив: "Живіть сьогоднішнім днем". Насолоджуйтеся життям, коли це можливо та будьте сильними під час життєвих випробувань - це і є здорова любов до себе. Любіть себе - та будьте щасливими!

Олесь ПОЛІЩУК. 

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.