Переможці з Паралімпійських ігр зустрілися з читачами РОУНБ

Суб, 10/22/2016 - 13:17

ТРЕНЕРИ З ДЗЮ-ДО ПОКАЗУВАЛИ СВОЇМИ ПРИЙОМИ У... БІБЛІОТЕЦІ
Олесь Поліщук, для порталу "Голосно"

Справді вартий уваги захід відбувся днями у Рівненській обласній бібліотеці (РОУНБ). Це була зустріч з переможцями Паралімпійських ігор - Юлією Галінською та з Олександром Поміновим. Вони обоє - майстри спорту України міжнародного класу з дзюдо серед спортменів з вадами зору. Юлія і Олександр є вихованцями тренера Михайла Романкевича. Саме вони представляли Рівненщину у складі збірної XV літніх Паралімпійських ігр у столиці Бразилії - Ріо де Жанейро. І перемогли!
Юлією Галінська та з Олександр Помінов розповіли про свою професійну й загальну життєву долю - про те, якими нелегкими зусиллями далися їм успіхи, перемоги і досягнення. Зрештою, Юлія Галінська наочно показала на сміливому й міцному добровольцю Дмитру свої прийоми! І хоч усе відбувалося легко, делікатно та з мінімумом зусиль - більше ніхто не ризикнув спробувати. 

- Я вражена їх силою духу, наполегливістю та цілеспрямованістю, - ділиться гостя заходу Алла Н. - Хоч сама є людиною з інвалідністю - за кардіологічною нозоологією, однак на їх прикладі переконуюся: здаватися не можна! Слід вірити в Бога і в самого себе.

До речі, і Юлія Галінська розповіла, що молитва та оптимістичне мислення допомагає їй досягати успіхів у спорті - й взагалі триматися! У відповідь на запитання, що ще допомагає їм фізично відновлюватися, паралімпійські чемпіони назвали: сон, вітамінно-мінеральні комплекси,
контрасний душ та, звісно, взаємопідтримку. Ще їх дуже мотивує наставництво тренера й підтримка рідних.
Гості заходу - журналісти, учні та студенти, люди з обмеженими можливостями, читачі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки (РОУНБ). Як завжди, на високому рівні захід блискуче провела бібліотекарка РОУНБ Зоя Романуха.

Вона розповіла, що паралімпійські ігри вже традиційно проводяться після головних Олімпійських ігр.
Історія виникнення паралімпійських ігр пов'язана з ім'ям англійського нейрохірурга Людвіга Гуттмана. Він лікував ветеранів Другої світової війни, у яких був параліч нижніх кінцівок, і вони не могли рухатися. У лікуванні пацієнтів  Людвіг Гуттман робив ставку на спорт. У 1948 році в Сток-Мандавильському шпиталі Гуттман організував змагання для людей із паралічем. Перша літня  Паралімпіада була проведена в Ромі в 1960 році.
Наостанок Юлія та Олександр показали свої бронзові винагороди - і сфотографувалися з усіма бажаючими.

 

Олесь ПОЛІЩУК.

Фото із заходу - на сторінці https://www.facebook.com/libr.rv/posts/599714003549415

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.