Не лише культурне свято, а й водночас День Віри, Надії та Любові!

Птн, 09/30/2016 - 22:14

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК 

 

Олесь Поліщук, для порталу "Голосно"

 

Символічно, що свято книг і бібліотек святкується в один день - 30 вересня - зі  Днем Віри, Надії та Любові. Як святкувався День бібліотек? І в РОУНБ (Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці), і в Рівненській обласній бібліотеці для молоді відбулися урочисті бібліофести - щоправда, в останній за два тижні до Всеукраїнського Дня бібліотек!

Цікаву традицію започаткував відділ абонементу РОУНБ. Щороку відбувається обслуговування читачів відділу почесними бібліотекарями.
- Серед наших почесних бібліотекарів були і письменниця Лідія Рибенко, і видавець Олег Зень, і журналіст Спиридон Кравчук, і кандидат історичних наук Володимир Борщевич, і навіть головний спеціаліст МНС Володимир Бура, - ділиться завідувачка відділу абонементу РОУНБ Наталія СЛИМАК.
Відділ абонементу привертає увагу багатством і різноманітністю вибору традиційних й аудіо-книг, затишком та неординарними інсталяціями (певними фігурками та моделями, створеними із книг).
- Ніколи не думала, що мої книги читає так багато людей, - розповідає письменниця-поетеса, почесний бібліотекар Лідія РИБЕНКО.
Однозначно вартий уваги й святковий бібліофест у РОУНБ! Представлені різні грані послуг, функцій та заходів бібліотеки. 
Особливо інтригує проект "Рівнезнавство: краєзнавчі пішохідні екскурсії", який стартував 2014 року з ініціативи РОУНБ. Тоді він називався "Живе краєзнавство".

- Завдання проекту - провести активну кампанію з популяризації книг та ресурсів краєзнавчої тематики, - інформує бібліотекар методичного відділу Лідія РАЖИК. - Це ми робимо за допомогою організації пішохідних та віртуальних екскурсій вулицями Рівного, презентацій краєзнавчих виставок, а ще поширення кращого досвіду бібліотек у галузі краєзнавчого туризму.
Не останньою приємною подією у цей святковий день було нагородження бібліотекарів! Особливо радісно за Зою Романуху з її проектом для людей із особливими потребами та за Раїсу Щербан, редакторку часопису "Інва.net", автора ідеї та головного розробника сайту   пам'яті краян, полеглих за Україну http://memory.rv.ua. Пані Щербан подарували неординарний настінний годинник.
- Враження від заходу дуже гарні, - зізнається письменник Степан БАБІЙ. - Бібліотеки - це вельми важливо! Я, приміром, відвідую бібліотеки ще з шести років (щоправда, не в Рівному, а в Казані).
- Настрій справді чудовий і святковий! - ділиться директор Рівненської обласної бібліотеки для молоді Марія ВЕРБЕЦЬ, ще одна гостя заходу. - Емоції дуже позитивні, - і для цього є підстави!
Закінчити матеріал відчуваю потребу словами французького політичного та суспільного діяча Анатоля де Монзі: "Якщо нащадки попросять нас прозвітуватися за нашу діяльність - то ми покажемо їм наші бібліотеки".
Це актуально й сьогодні!

 

Олесь ПОЛІЩУК. 

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.