Сьогодні у Рівному презентують фотовиставку Олексія Фурмана «Життя після поранення»

  • АНОНСИ
Срд, 09/13/2017 - 10:24

Сьогодні, 13 вересня, о 14:00 в приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться презентація фотовиставки українського документаліста, фотографа Олексія Фурмана «Життя після поранення». Проект присвячений молодим українським військовим, які отримали важкі поранення під час війни на Сході України, і  концентрується на їх адаптації до мирного життя після повернення додому.

Це історії, які мало висвітлюються в ЗМІ та фотографічних проектах. У мирному житті ветерани війни стикаються з нелегким викликом. Вони мають ресоціалізуватися, адже тепер у них є тяжкі спогади, які неможливо забути. У цьому їм допомагають їхні рідні, друзі, волонтери та психологи. Автор хотів донести своїми світлинами, що фотографія, яка відтворює наслідки, може зробити набагато більше, ніж знімок із самої події; він зізнається, що під час роботи над проектом зустрічав багато неймовірних людей: солдат без кінцівок з невичерпною жагою до життя, їхні родини, які підтримують своїх близьких, добровольців, які передають необхідні речі на передову, дітей, що плетуть маскувальні сітки.

У проекті «Життя після поранення» Олексій Фурман об’єднав кілька історій різних людей та створив близько 40 фоторобіт про шістьох бійців і те, як вони долали труднощі і поверталися до мирного життя. За словами автора, він постійно відчуває необхідність робити знімки, присвячені війні на Сході України, адже прагне нагадати всім, що війна не просто триває, а й кожен день забирає життя та здоров’я солдатів і мирних людей.

У презентації братимуть участь Христина Панасюк, волонтер рівненської організації «Дар», бард, що привозить в зону бойових дій не лише матеріальну допомогу, але й свої пісні; Тарас Козлишин, учасник бойових дій на Сході України, командир резервної сотні «ОУН-Прикарпаття», а також запрошуються всі ті, хто  відчув на собі тягар війни і знає, що таке захищати свою країну.

Довідка про автора: 

Олексій Фурман – український документальний фотограф і стипендіат програми Фулбрайта (Міссурійська Школа журналістики, США). Працює над фотоілюстраціями та візуальними проектами з 2011 року. У 2013-му став одним з фотографів українського видання журналу «National Geographic». Знімав події Євромайдану, після чого поїхав до Криму, а потім – на схід України, де знімав військовий конфлікт для різних міжнародних видань. Його фотографії публікувалися в «The New York Times», «The Washington Post», «The Guardian», «Financial Times», «The Independent» та інших виданнях. А проект «Життя після поранення» отримав гран-прі конкурсу «IAFOR Documentary Photography Award» та гран-прі Міжнародної Фотовиставки газети «День» (Україна).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному презентують волонтерський фотопроект «Якби не війна»

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.