Сьогодні у Рівному вшановуватимуть пам'ять актора драмтеатру Володимира Сніжного

  • АНОНСИ
Втр, 09/12/2017 - 10:37

Сьогодні, 12 вересня, о 12:00 у Рівненському краєзнавчому музеї відбудеться круглий стіл, присвячений пам'яті видатного актора Рівненського обласного музично-драматичного театру Володимира Сніжного.

Володимир Адольфович Сніжний народився 1 січня 1937 року у м. Біла Церква Київської області. Закінчив Київський інститут театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого. З 1967 року працював актором Рівненського музично-драматичного театру. У 1997 році отримав звання народного артиста України. Нагороджений орденом «Дружби народів». Зіграв більше 600 ролей.

У серпні 2012 року на відпочинку в Криму в актора стався інсульт. А за кілька тижнів організм не витримав – 10 серпня актор помер. Для усього колективу смерть народного артиста стала шоком. Друзі та колеги згадують його як дуже позитивну і відкриту людину, який любив компанії, молодь, радо спілкувався із студентами, ніколи не нарікав і не жалівся, як би скрутно не було.

— На жаль, таких відданих театральному мистецтву людей нині мало — сьогодні люди більше думають про гроші… він був з когорти незамінних людей… Свого часу, коли я прийшов працювати у театр, публіка ходила на гру Володимира Сніжного та Ніни Ніколаєвої, настільки гармонійно вони працювали у виставах у парі. Він завжди боявся образити своїх колег, був дуже делікатним у оцінках. Він був зіркою театру, але у його поведінці «зірковості» не було ніколи, навпаки — скромність. І водночас щедрість. Якось мені як керівнику театру прийшов лист-подяка за те, що Сніжний перерахував на лікування онкохворої дитини п'ять тисяч гривень, хоча про це нікому не розповідав, - згадує Володимир Петрів, директор, художній керівник драмтеатру.

Серед ролей, зіграних Володимиром Сніжним: Лестер - “Дженні Герхардт” Т.Драйзера, Василь - “Циганка Аза” М.Старицького, Хлестаков - “Ревізор” М.Гоголя, Войницький - “Дядя Ваня” А.Чехова, Клавдій - “Гамлет” В.Шекспіра, Квазімодо - “Собор Паризької Богоматері” В.Гюго, Дон Жуан - “Остання жінка Дон Жуана” Л.Жуховицького, Командор - “Камінний господар” Л.Українки, Жевакін - “Одруження” М.Гоголя, Фірс - “Вишневий сад” А.Чехова, Степан - Тев'є (Поминальна молитва) Г. Горіна та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я вимагаю від акторів бути справжніми» - режисер «Марусі Чурай» у Рівному

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.