Сьогодні у Рівному представлять вишиті ікони Олександра Шума

  • АНОНСИ
Птн, 07/21/2017 - 10:18

Сьогодні, 21 липня, о 12:00, в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкривається виставка «Вишита молитва духу», на якій будуть представлені вишиті ікони Олександра Шума (м. Луцьк).

Столяр-будівельник за фахом, Олександр давно займається вишивкою -  спочатку вишивав серветки, доріжки, рушники, а згодом – ікони. Нині є активним учасником громадської акції «Подаруй дитині вишиванку».

Саме цього року Олександр Антонович відзначає п’ятнадцять років з часу, коли почав вишивати ікони. В 2000 р. почалися дуже серйозні проблеми зі здоров’ям мами. У зв’язку з цим замислився: «Чому б не вишивати ікону?» - і почав малювати по полотні гелевою ручкою Івана Хрестителя, а згодом і вишивати. Вишивав півтора року, і з часом дізнався, що вишивати ікони можна тільки тоді, коли візьмеш благословення від священика. І в Соборі «Всіх Святих Землі Волинської» отримав його.

У 2009 році на релігійному святі «Святих жінок-мироносиць» і святі «Найдовший вишитий рушник», яке відбувається в Луцьку через два тижні після Воскресіння Христового, попросив благословення у Митрополита Луцького і Волинського Ніфонта і отримав його.

Вишивка для Олександра Шума – це захоплення на все життя. 

Всього в Рівненському музеї експонується 30 робіт автора. В експозиції також представлені речі з фондосховища Рівненського краєзнавчого музею. Виставка діятиме до 20 серпня.

Довідково:

Олександр Шум народився 1968 року в селі Ясне Любомльського району Волинської області. Після закінчення школи навчався у Любомльському професійно-технічному училищі, отримав диплом столяра-будівельника. Працював у Луцькому ПМК-20 «Волиньбуд». З 1986 по 1988 роки – служба в рядах Радянської армії. В даний час працює у фірмі «Євродах – Центр».

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.