Організатори ювілейного фестивалю «Art Jazz» розповіли перші новини

  • АНОНСИ
Втр, 05/23/2017 - 15:36

Міжнародний джазовий фестиваль «Art Jazz Cooperation» святкує своє десятиліття. За роки проведення фестивалю Рівне та Луцьк стали «найгарячішими» місцями для багатьох митців та прихильників джазу. За ці роки фестиваль гостинно прийняв музикантів не тільки з багатьох регіонів України, а й з Польщі, Німеччини, Чехії, Франції, Італії, Ізраїлю, Сполучених Штатів Америки, Грузії, Естонії та інших країн. Хедлайнерами джазового свята стали Олег Скрипка, Кіт Данн, Пікардійська Терція, Карл Фрієрсон, Алекс Ренар, Ніно Катамадзе, Боріс Саволделлі та інші.

Цього року мистецькі заходи розпочнуться вже з 29 травня. У дні, коли Грузія святкує свою Незалежність, організатори познайомлять рівнян із найкращими здобутками грузинської культури. Особливим музичним подарунком рівнянам та гостям міста стане концерт етно-джазового колективу «IRIAO».

- Щороку ми намагаємося зробити так, щоб якомога більша кількість рівнян потрапила в Грузію хоча б на дві годинки, - розповідає арт-директор джаз-клубу «ДжЕм» Олена Шульга. - Привезти грузинських віртуозів стало можливим завдяки Посольству Грузії в Україні та  Генеральному партнеру події - комфортному містечку «Гармонія». Спільними зусиллями ми зробили все для того, щоб на концерт потрапило якомога більше рівнян. Зокрема, ціни на квитки не перевищують 250 гривень.

В основі репертуару тбіліських музикантів –  автентичний грузинський фольк, вплетений в джазові стандарти, і фантастичний вокальний джаз. Група заснована в 2013 році в Тбілісі, столиці Грузії, а її назву взято з фрази «Iriao-uruao», яка характерна для традиційного і широко розповсюдженого стилю грузинського співу «кріманчулі» (йодль).

- Це, мабуть, наша карма відкривати всесвітньо відомих музикантів для рівненської публіки. Бо про IRIAO в Рівному не знає ніхто, хоча якщо взяти географію їхніх виступів, то хлопці відомі не тільки в Грузії, але й по всьому світу. За кілька років свого існування колектив придбав не тільки високий статус в авторитетних джазових колах, а й велику популярність і любов слухачів в Грузії, Литві, Естонії, Угорщині, Франції, Швейцарії, Індонезії, Сполучених Штатах Америки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному для талановитого харківського хлопчика збиратимуть гроші

Характерним і, безумовно, пізнаваним у музиці колективу є вокал. IRIAO не тільки віртуозно виконують джаз, але використовують відому грузинську поліфонію. Це унікальне явище, визнане ЮНЕСКО в 2001 році культурною спадщиною людства. Його цінність і краса очевидна без додаткових роз'яснень, а почути його в живому виконанні - дивовижна і рідкісна можливість.

Концерт етно-джазового колективу «IRIAO» відбудеться у Рівному вже 29 травня.

Основні святкування десятиріччя фестивалю припадуть на кінець серпня – 25- 27 серпня цього року.

- Ми тішимося з того, що «Art Jazz», не дивлячись на всі скрути, які були і є,  витримав. І, як хороше вино, вистояв й дійшов до ігристого стану. Анонсуємо, що у нас, крім концертів у драмтеатрі, буде відкритий концерт на Лебединці. Зіркою цього дня буде Катя Chilly. А ще частину нашого фестивалю ми присвячуємо видатному американському диригенту, композитору, просвітителю, виконавцю (піаністу) та педагогу Леонардо Берстайну. Його батьки родом з передмістя Рівного. Вони перед Першою світовою війною емігрували  до США. В Америці 2018 рік визнаний роком Берстайна. Ми ж хочемо в рамках фестивалю зробити концерт-присвяту. Програму готує рівненський симфонічний рок-оркестр BREVIS, - розповів президент рівненського джаз-клубу «ДжЕм» Сергій Гемберг.

Повну програму святкування десятого фестивалю «Art Jazz Cooperation» організатори обіцяють повідомити пізніше, а поки тривають приготування до серпневих джазових подій, рівнян та гостей міста запрошують на концерт запальних грузинів. Розпочнеться він о 19 годині в Рівненському академічному музично-драматичному театрі.

Ключові слова: 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.