Доборовся: Замість «Термінатора» прокуратуру Рівненщини очолить «Жорстка Рука»

Птн, 04/21/2017 - 10:33

Вже другий прокурор Рівненщини не затримується на своїй посаді після конфлікту з Льонокомбінатом. У 2015 році після чотирьох сфабрикованих кримінальних проваджень щодо текстильного підприємства і перевірки Генпрокуратури звільнили з посади ставленика «свободівців» Сергія Кубрака. Його перший заступник – Андрій Боровик, який безпосередньо «курував» кримінальне переслідування Льонокомбінату і його власника, хоча й залишився на той момент на посаді, але згодом взагалі потрапив під слідство і наразі перебуває в СІЗО. І ось тепер - не минуло й місяця, як місцева прокуратура вкотре «знайшла порушення» в господарській діяльності найбільшого і найуспішнішого текстильного підприємства України і відкрила провадження. Льонокомбінатівці звернулися до прокурора області з вимогою безпідставне провадження закрити, а винних покарати. І пообіцяли, у разі відсутності реагування їхати за захистом своїх прав до столиці, до Генерального прокурора. Однак Юрій Луценко зіграв на випередження і сам приїхав до Рівного.

У вівторок, 18 квітня, Генеральний прокурор України Юрій Луценко представив нового прокурора Рівненської області. Замість Олега Соболя, якого відправили на Чернівеччину, на Рівненщині тепер працюватиме уродженець Львівщини Богдан Подубинський. Він уже встиг попрацювати у прокуратурі Львівської області і позайматися адвокатською практикою, і навіть покерувати прокуратурою Херсонщини. Чим викликана така раптова заміна головного прокурора в Рівненській області – дізнавалися наші журналісти.

На фото Богдан Подубинський

Після дев’яти місяців «боротьби із бурштиновою мафією» на Рівненщині Генпрокуратура відправляє прокурора Олега Соболя на Чернівеччину. Під час представлення, в липні минулого року, Луценко назвав його «термінатором», який нібито зможе зупинити нелегальний видобуток бурштину в краї. Тепер же, коли Олег Соболь із «бурштиновими викликами впорався» і взагалі «зарекомендував себе як порядна людина» - зі слів Луценка - було прийняте рішення відправити його в іншу область. Тож призначення нового керівника прокуратури в Рівненській області Луценко називає ніяк інакше, як звичайною «технічною заміною». І хоча останнім часом відбувалися гучні затримання у «бурштиновій» справі, крапку ставити зарано.

- Чи поставило це (гучні затримання – ред.) крапку на бурштиновій мафії Рівненщини? Ні, не поставило. І я про це вам чесно казав. Мені здається, це поставило, ну, якщо не крапку, то всерйоз зруйнувало «кришування» силовиками, - зауважив Луценко.

За словами генпрокурора, нині бурштинокопачам Рівненщини варто готуватися до змін. А саме до процесу легалізації незаконного бізнесу. Втім, про подібні впровадження місцеві старателі чують далеко не вперше. Щонайменше під час представлення кожного нового прокурора області. Хоча тепер Юрій Луценко анонсував «законно підкуті» нововведення, дотримання яких повинен забезпечувати новий прокурор.

Відповідно до прийнятої постанови Кабміну, тепер на базі двох державних підприємств «Бурштин України» та «Укрбурштин» отримають право на рекультивацію понищених старателями поліських земель. Уже за попередніми оцінками лісівників, площа таких земель сягає близько чотирьох тисяч гектарів. Та перш ніж взятися за відновлення земель, ці два підприємства повинні видобути той бурштин, який не вдалося віднайти старателям.

- Державні підприємства мають найняти охорону, разом із місцевим населенням - з тими, хто сьогодні добуває бурштин на платній основі, впорядкувати правила видобутку. Ці підприємства мають стати такими собі «торговими домами», які оформлятимуть добуте старателями, а потім оформлятимуть угоди з іноземними або вітчизняними покупцями, - роз’яснив Юрій Луценко. - Очевидно, не всім це буде до душі, бо надто багато «елементів» розбагатіли і планують далі багатіти на нелегальному  видобутку. Тому, підбираючи прокурора області, я також думав про «жорстку руку», яка має привести до закону тих, хто не захоче миритися із встановленим Кабміном порядком.

«Пошкоджені» ж землі визначатимуть лісівники та екологи. І, судячи зі слів генпрокурора, втішений він і обранням нового керівника обласного управління лісового господарства. Бо, мовляв, буде не той, кого хотіли (хто «не той» - генпрокурор не уточнив), а обласний депутат від БПП Віталій Сухович.

Призначаючи нового прокурора на Рівненщину, Юрій Луценко наголосив, що «думав про жорстку руку у наведенні порядку». Цією «жорсткою рукою» став уродженець Львівщини Богдан Подубинський.  Згідно з біографічною довідкою, Богдан Володимирович Подубинський народився 29 квітня 1963 року у м. Стрий Львівської області. Закінчив навчання у Львівському державному університеті ім. І. Франка. Має 24-річний стаж роботи в органах прокуратури. Працював на прокурорсько-слідчих посадах, в тому числі керівних, в органах прокуратури Львівської, Херсонської, Тернопільської областей.

Відповідно до декларації, новий прокурор не має нерухомості. До того ж ні він, ні його дружина офіційно не володіють автомобілями. Раніше ЗМІ повідомляли про те, що Богдан Подубинський, будучи головним прокурором Херсонської області, безкоштовно отримав квартиру в будинку, який реконструювали для…  незахищених верств населення. Та за словами нового прокурора Рівненщини, ця квартира була отримана ним на законних підставах, оскільки на посаду керівника прокуратури області тодішній генпрокурор України Ярема призначив Подубинського на цілих п’ять років.

На захист новопризначеного прокурора Рівненщини Юрій Луценко додав:

— Мені ситуація здається дуже зрозумілою. У 2014 році Ярема призначає людину зі Львова в Херсон. На той момент заробітна плата обласного прокурора, якщо не помиляюся, була тисячі дві. Орендувати квартиру і жити можливості не було. Відповідно до закону, Подубинському надали службове помешкання (площею 50 квадратних метрів). Все це перевірили працівники СБУ.

За словами генпрокурора, щоб забезпечити нового прокурора житлом у Рівному, квартиру, що в Херсоні, виставлять на обмін квартири у Рівному.

— Якщо обмін відбудеться, то буде добре. Якщо ж затягнеться, то Богдан Володимирович дав слово, що винайме квартиру в Рівному. Вже на нинішню зарплату це можливо, — резюмував Луценко.

У своїй декларації новий прокурор Рівненщини записав, що у Львові має квартиру площею 96,9 метрів квадратних, гараж - 16,8 метрів квадратних. А також у селі Бірки (Львівська область) володіє земельною ділянкою площею 1500 метрів квадратних та має незавершене будівництво – будинок площею 391,2 метра квадратних. Із готівкових коштів декларант вписав 14 тисяч доларів США та 400 тисяч гривень. У декларації за 2015 рік суми готівки були меншими (10 тисяч доларів США та 350 тисяч гривень). При цьому жив прокурор, судячи з декларацій, тільки на пенсію та зарплату. 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.